Svētciema bibliotēka

118144

Svētciema bibliotēkā tikšanās ar bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi
29.09.2021


Jau pāris nedēļas iepriekš bija zināms, ka uz Svētciemu pošas bērnu grāmatu rakstniece Evija Gulbe, tāpēc  PII Vilnītis Svētciema “Snīpji” jau laiku bibliotēkā meklēja grāmatiņas par delverīgajiem žurku puikām  Koko un Riko. Tapa arī zīmējumi ar Žurkgraužiem . Satikšanās sākās ar trīspusēju  iepazīšanos, no kurām visneierastākā šķita iepazīšanās  ar galvenajiem šīsdienas varoņiem – Koko un Riko. Evija pastāstīja, kāpēc un kā tapušas draiskulīgo žūrkulēnu piedzīvojumu grāmatas. Ieskatījāmies arī Evijas draudzenes, bērnu grāmatu ilustratores Lindas Lošinas zīmējumu  pasaulē. Abas draudzenes vienu otru arī saucot mīlīgajos draiskuļu vārdos- Koko un Riko!  Jaunākā Evijas Gulbes grāmatiņa stāsta par Koko un Riko skolas gaitām- kā viņi mācās dziedāt, vingrot un  rēķināt, kā viņi kļūst par skolas zvaigznēm un par jaunām, nerātnībām . Kopā izlasījām, kā žurku puikas gatavojās skolai un kāpēc uz skolu iet ir tik grūti. Ko tik viņi tajās skolas ķeselēs nebija sakrāmējuši-pat telti un segas! Arī Snīpju bērniem tika dots uzdevums – izvēlēties no Evijas īpašās somas skolai vajadzīgās lietas un tās, kurām tur nebūtu īstā vieta.  Bet -var jau būt, ka skolas somā var likt arī papīra dvieļu ruļļus un sīvi kodīgos sīpolus…. Vērts padomāt! 

Neizpalika arī kopīga padarbošasnās, lai katrs tiktu pie savām ūsām- nu gluži kā žurku puikām! Evija bērniem uzdāvināja kartiņas ar saviem dzejolīšiem  un mākslinieces Lindas krāsojamās ilustrāciju lapas.

Tikšanās noslēgumā rakstniece iepazinās ar bērnu zīmējumiem, saslavēja jaunos māksliniekus par radošumu un izvēlējās zīmējumus paņemt līdz . Attēlotie žurkkārumi  turpmāk glabāšoties īpašajā bērnu dāvāto zīmējumu mapē un, kas zina,  varbūt Koko un Riko 10 gadu jubilejas izstādē būs arī “Snīpju” bērnu darbi. Bet izstādei bibliotēkā taps jauni zīmējumi ne tikai ar  žurkkārumiem , bet arī ar grāmatu varoņiem- Koko un  Riko.

Pateicāmies rakstniecei  par jauko tikšanos , vēlot drīzāku satikšanos ar citiem  Koko un Riko piedzīvojumiem jaunās grāmatās.

Bibliotēkā ir pieejamas visas Evijas Gulbes draisko žurkulēnu  Koko un Riko piedzīvojumu grāmatas, kā  arī  dzejoļu grāmatas ”Bizbizmāsiņa” un “Dzejolēni” ar  krāsainām, komiskām un bērnu iemīļotām  Lindas Lošinas ilustrācijām.

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Februāris 2024 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls