Svētciema bibliotēka

114948

Svētciema bibliotēkā bērni iepazīst Krāsu mošķi
20.11.2020


Iestājoties novembrim, kad rudens nes vairāk lietaino un vējaino dienu, kad agrāk sāk krēslot un iestāties tumsa, mūsu fantāziju pasaulē ne reti iemaldās  biedējošas ēnas, koku čaboņas, graboņas,  šalcošas lapas vējā, spociņi,  biedēklīši, visādi mošķīši . Kad Rudens rati ar dažādiem augļiem un dārzeņiem vienrīt bija piestājuši pie bibliotēkas ,arī mēs vienu tādu dīvainīti satikām. Starp burkāniem un kāpostiem, pie apļa ķirbīša sāniem pamanījām mazu sainīti. Un iekšā tur bija neviens cits kā Krāsu mošķis!  Pie tam vēl- ieslēpies katalāņu autores Annas Ļenasas tāda paša nosaukuma grāmatā, ko lasītveicināšanas  programmā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija  šogad jālasa un jāvērtē visjaunākajiem lasītājiem .Tieši tādi ir  PII Vilnītis “Snīpju” grupiņas zinātkārie bērni , kas jau vairākus gadus ir vieni no vērtēšanas ekspertiem . Kāds tad ir mūsu satiktais Krāsu mošķis? Izrādās- tas savās krāsās tā sapiņķerējies, ka paša spēkiem vairs nevar saprast, vai kļuvis zils no bēdām, sarkans no dusmām, melns no bailēm, dzeltens no prieka ,vai pavisam mierīgi zaļš. Pēc grāmatiņas izlasīšanas pārrunājām tur atainotos notikumus.  Kopā ar Krāsu mošķīti mācījāmies atpazīt, nosaukt vārdā un saprast savas vai sava drauga emocijas . Bērni izvēlējās katrs savas krāsas mošķīti,  nosaucot  lietas, kas viņus šodien iepriecinājušas, apbēdinājušas  vai sadusmojušas. Emociju atpazīšanai izmantojām arī  bērnu grāmatu tēlus. Vērojām, kā emocijas mainās ne tikai Ruksītim, tēvocim Petsonam vai Sarkangalvītei . Vecot eksperimentu ar ledus gabaliņiem, labāk varējām saprast, kas notiek ar mums pašiem, ja uznāk dusmas. Skatoties animācijas filmiņu par trusīti Bingu, bērni vēroja, kādās krāsās mošķīši  iekrāsojuši  filmiņas tēlus un kā tās var mainīties notikumos, kurus viņi izdzīvo trokšņainajā, priekpilnajā pasaulē. Dziedot jauku dziesmiņu, iemācījāmies arī jaunu rotaļu.

Kad nu visu par Krāsu mošķi  bijām izrunājuši, izspēlējuši un izlūkojuši, skolotāja Indra bērniem atgādināja par līdz atnesto dāvanu- zīmējumiem! Tajos attēloti  Mošķīši- krāsaini un tik dažādi! Kad zīmējumi tikai tapa, bērni neko par grāmatiņas Krāsu mošķi nebija dzirdējuši. Tāpēc- vēl jo jautrāk bija pavērot, kā mēs katrs saprotam šo it kā biedējošo vārdu- mošķis.  Starp citu- ja pieņemam, ka bērniem ir bailes no mošķīšiem, tad ziniet- mošķīšiem no bērniem esot vēl lielākas bailes…

Zīmējumi tagad ir skatāmi bibliotēkās izstādītē, bet katram jaunajam māksliniekam tika dāvināta  Mošķa bildīte un mošķīgi saldumiņi . Paldies bērniem  un skolotājām Indrai, Martai un Maritai par jauko ciemošanos bibliotēkā. 


Svētciema bibliotēkas  vadītāja L. Borozdina

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls