Svētciema bibliotēka

127379

Pievakares sarunas Ziemassvētku noskaņās Svētciemā
20.12.2022


Svētciema bibliotēkas lasītājiem Ziemassvētku gaidīšanas laikā jau par tradīciju kļuvusi pulcēšanās pie Svētku egles.

 

Jauks piedzīvojums bija cikla “Laikmeta zīmes” trauku kolekcijas izstādes “Uzzied Mežģīnes” atklāšana un tikšanās ar kolekcijas īpašnieci Kristīni Brenti. Kristīne izstāstīja savu stāstu, kā radusies šī doma par traukiem. Vecākais trauciņš ,viņasprāt, varējis būt atceļojis pat no Minhauzena( Duntes) muižas.

 

Vienam pārsteigumam sekoja citi. Mūs priecēja ne tikai mežģīnes un zīmējumi uz šķīvīšiem, tējas trauciņiem, krūzītēm- neparastas un unikālas uz Svētciemu atceļojušas arī Reiņa Ernesta Rudzīša plastilīna gleznas. Izstādē “Klusais troksnis” mūs pārsteidza darbu daudzveidība un krāsu saspēles. Patiešām unikāli darbi, veidoti no mazmazītiņām plastilīna bumbiņām! Varam tikai apbrīnot un priecāties! 

 

Tālāk sarunas raisījās pie svētku galda vai, kā kādā Anitas Emses dzejolī lasāms- „Nu var kuopa- stāvs un sēds- izrunat viss prieks un bēds”. Un stāstāmā sakrājies daudz - atmiņas aizveda līdz bērnības dziļajiem sniegiem, saņemtajām dāvanām, skolas eglītēm, studiju gadu aizliegtajiem Ziemassvētkiem… Tika skaitīti mīļi un sirsnīgi dzejoļi, saņemtas dāvaniņas ar vēlējumu : “Cilvēkiem jāiet vienam pie otra ar to, kas ir viņiem pašiem”( O. Vācietis). 

 

Svētku noskaņai skaisti un romantiski izskanēja māsu Katrīnas Žibalas un Justīnes Borozdinas dziedātās dziesmas, sevišķi tās, kuras dziedājām visi kopā, sevišķi tās, kuras nāk no mums pašiem.

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls