Tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru
20.10.2023

Jau kādu laiciņu iepriekš -20.oktobrī- Salacgrīvas bibliotēka bija tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru . Tikšanos vadīja kultūržurnāliste Liega Piešiņa .

Linda Nemiera latviešu literatūrā darbojas fantāzijas " lauciņā"- izdots vairāk nekā desmit grāmatu.

Sarunā ar rakstnieci dzirkstīja smiekli un humors- gluži tāpat, kā tas rodams viņas grāmatās. Ļoti interesanti viņa stāstīja par radošo procesu: sākusi rakstīt grāmatas, jo 1)bijusi iekšējā nepieciešamība to darīt un 2) latviešu literatūrā fantāzijas darbu nebija, tad nu viņas grāmatas ir iespēja lasīt latviešu valodā arī šī žanra darbus.

Tikšanās laikā tika runāts par vairākām Lindas grāmatām, bet, protams, vislielākā uzmanība veltīta " Rīgas raganām".

Autore tik interesanti stāstīja par savām grāmatām, ka, tā kā es līdz šim nebiju lasījusi nevienu, daudz nedomājot, paņēmu no bibliotēkas "Rīgas raganas", kaut fantāzija nav mans mīļākais žanrs.

Tātad mans viedoklis : ļooti laba grāmata! Kā man patika!

Īsumā- tā ir grāmata par Rīgas tapšanu 20.gs. sākumā,par jūgendstilu Rīgas namos. Mistiskais, fantāzija savīts kopā ar vēsturi. Ļoti kolorīti tēli gan Ieva Mellupe, gan bezpajumtnieks Laimonis un citi, kas reizē ar vēstures un mistiskajiem notikumiem rada tiik reālas izjūtas lasot. Bet grāmatā nav tikai interesantais un aizraujošais sižets, tai ir pievienotā vērtība- daudz izzinošu faktu par Rīgas jūgendstila namiem un personībām, kurām liela nozīme Rīgas tapšanā,- Augustu Folcu, Eiženu Laubi, Džordžu Armstedu u.c. Grāmatā ir karte ar namu adresēm un fotogrāfijām.

Paldies, Lindai Nemierai , par ciemošanos un sarunu !

Paņem arī Tu " Rīgas raganas" un izlasi! Ļoti piemērots tieši šis laiks - lietus, migla, tumsa...Lasot sapratīsi, kāpēc...

Un vēl- ņem grāmatu ar karti rokās un dodies Rīgas ielās, cel acis uz augšu un sajūsminies arī Tu par jūgendstila namiem !

Un, protams, izlasi arī citas Lindas grāmatas!

Inta Balode

Salacgrīva