Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

131068

Tikšanās ar rakstnieci Daci Rukšāni -Ščipčinsku
29.01.2024


Šī būs pirmā tikšanās VKKF atbalstītā projekta "Uz gastropoētikas nots" ietvaros. 

Šis projekts tapa iepazīstoties ar LU HZF īstenoto projektu “Nacionālā identitāte – gastropoētiskais aspekts”.

Saturs uzrunāja. Radās vēlēšanās saviem bibliotēkas apmeklētājiem piedāvāt diskusijas metaliterārā, literārā kontekstā gastropoētikas ietvaros.

Par veselīgu dzīvesveidu saistībā ar pārtiku interesējas daudzi. Tai skaitā, arī bibliotēku lasītāji. Viņi lasa, studē veselības atjaunošanas saturošu literatūru.

Tika izvērtēti un pieaicināti piedalīties projektā literāti, kuri ir, mūsuprāt, personības, kurām ir ko teikt saistībā ar projekta tēmu.

Dacei Rukšānei-Ščipčinskai aizraušanās ir ēdienu gatavošana, īpaši sēņu pārstrāde. Lai uzturētu sevi formā, rakstniece sadarbojas ar endokrinologu un uztura speciālistu.

Tāpat dzejniece Ērika Bērziņa parādīja raksturu un apņēmību un nodevās veselīgam tievēšanas maratonam, iesaistot arī citus.

Viks (Viktors kalniņš) ir kā labestīgs “nosacīti vecs dinozaurs”, kurš gadiem ir piedomājis, kā un ko ēd. Paša dārzā izaudzētais ir pamats veselīgajam uzturam. Minētie 3 literāti ne vien dzīvē piekopj veselības tradīcijas, bet arī savos darbos ietver šo tēmu, akcentējot latviskos akceptus.

Ceturtā projekta dalībniece Ieva Lešinska-Geibere pamatā ir tulkotāja. Projektā viņas uzdevums būs atainot atšķirības un kopīgo pasaules kontekstā balstoties uz tulkotājas pieredzi. 
      Atpakaļ
<< Marts 2024 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls