Svētciema bērniem jauka tikšanās ar bērnu grāmatu autorēm
14.12.2016

Pavisam tuvu  Ziemassvētku laiks. Bērni mācās dzejolīšus, gatavo rotājumus eglītei, zīmē apsveikumus , bet mēs, pieaugušie, domājam, kā šo  svētku gaidīšanas laiku padarīt vēl īpašāku.   Tāpēc ar prieku  saņēmām ziņu, ka Svētciema bibliotēkā ciemosies bērnu grāmatu autore Evija Gulbe un māksliniece Linda Lošina. Pirms šīs tikšanās „Snīpju” grupas bērni kopā ar savām skolotājām Indru un Mārīti vēlreiz pārlasīja jaukās grāmatiņas par nebēdnīgajiem žurku puikām Koko un Riko . Ja nu rakstniece pajautās , vai esam pazīstami ar viņas grāmatām!? Bet rakstniece  Evija nejautāja. Viņa vienkārši kopā ar savu draudzeni Lindu pie mums  ieradās, sirsnīgi sasveicinājās ,  darīja dažādas blēņas, jokoja un visu laiku smaidīja. Protams, pastāstīja arī  , kā tapušas grāmatiņas par par Grauzēju ielas nebēdņiem Riko un Koko un nemaz neslēpa , kā Lindai ar zīmēšanu sanācis. Liela jautrība sākās, vērojot eksperimentu. Ir daudz un dažādi veidi, kā pārdurt balonu. Bet  ciemiņiem  bija savs paņēmiens. Neatklāšu! Prasiet bērniem! Viņi jums parādīs!

Visa pēcpusdiena jau nepagāja  tikai blēņojoties. Abas „Koko un Riko” autores bērniem priekšā lasīja vienu no jaunajiem žurku puiku piedzīvojumiem ,kā Sniegavīra vietā viņi savēluši  Ābolvīru . Padomājām, ka varbūt vērts to izdarīt, jo Sniega māte tik drīz vēl lielu sniedziņu nesola.    Bet košus un krāsainus Ābolvīrus  bērni  varēja sakrāsot jau tagad. Tiem, kam labāk patīk spēles, varēja izspēlēt tieši Koko un Riko spēles no grāmatiņām, kā arī iejusties nebēdņu lomās, darot visu otrādi pelēnu garā! Ik pa brīdim spēlētājus pārtrauca citu bērnu priecīgie saucieni par saliktajām puzlēm ar Lindas zīmējumiem! Bet pavisam nopietni bērni kopā ar ciemiņiem veidoja plakātiņu ar mazām vēlmju vēstulītēm Ziemassvētku vecītim.  Mīļi un skaisti mums kopā sanāca.

Atvadoties mēs Evijai un Lindai teicām sirsnīgu „paldies” un vēlējām radošu izdošanos pie jaunām bērnu grāmatiņām. Bet viņas, savukārt,  mūsu bērniem dāvāja pa mirdzošai sniegpārsliņai.

Svētciema bibliotēkas vadītāja L. Borozdina

<< Maijs 2022 >>