Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

109217

Salacgrīvas vidusskolas 11.klases skolēni uz tikšanos ar dzejnieci I.Gaili
02.12.2019


25. novembrī Salacgrīvas vidusskolas 11. klases skolēni bija uz tikšanos ar dzejnieci un prozaiķi Ingu Gaili. Šo tikšanos organizēja Bibliokuģa komanda, tāpēc visus klausītājus kā parasti  sagaidīja G.Šīmaņa optimistiskais sauciens ''Ahoi! ''Taču tikšanās laikā rakstniece lika aizdomāties par dažādām globālām problēmām, jo mūsu pasaulē viss nav tikai priecīgs un skaists .
   Parasti šādās  sarunās  rakstniekiem tiek vaicāts par to, kāds ir bijis viņu ceļš līdz rakstniecībai. Un tad nu ir dzirdēti tik dažādi stāsti. I.Gaile atzinās, ka viņa jau no skolas gadiem zinājusi, ka grib kļūt par rakstnieci. Pateicoties vecākiem, lasīt viņa iemācījusies jau četru gadu vecumā, ar aizrautību lasījusi grāmatu pēc grāmatas. Vēlāk atklājusi, ka tieši grāmatas palīdzējušas saprast, ka viņa var nebūt vientuļa. Tad, jau rakstot dzejoļus, apzinājusies, ka tajos var būt patiesa, neliekot maskas, nebaidoties citu viedokļu, atklāti rakstot par tām problēmām vai izjūtām, kas ir aktuālas. Liela nozīme tam, ka  viņa ir kļuvusi rakstniece, ir arī Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzējiem G.Bīberam un J.Kursītei, kuri devuši daudz padomu un ieteikuši pievērsties rakstniecībai tajā laikā, kad I.Gaile bija šīs augstskolas studente. Taču vecāki nebija iepriecināti, ka meita izvēlējusies šādu nodarbošanos, iesakot, lai dzejošana paliek kā hobijs. Tikai pēdējā laikā no tuvo cilvēku  puses ir atzinīgi vārdi, par ko rakstniecei ir milzīgs prieks. 
   Rakstniece tikšanās laikā pastāstīja par savu jaunāko veikumu - prozas darbu ''Skaistās'', kas drīz tiks izdots. Šī grāmata stāstīs par sievietēm koncentrācijas nometnēs Otrā pasaules kara laikā . Tēma ļoti sāpīga, bet viņa uzsver, ka jāizrunā (jāizraksta) ir visas problēmas, arī tās, par kurām sākts runāt tikai pēdējā laikā, '' ar visu vēsturi ir jātiek galā ''. Tika lasīts arī neliels fragments no jaunā darba, tas lika ļoti pārdomāt par to, ko nācies izciest cilvēkam kara gados. 
   Runājot par mūsdienām, dzejniece runāja arī par feminismu, aktualizējot problēmas, kas ir sastopamas mūsdienu sabiedrībā. Viņasprāt, ir taču saprotams, ka jābūt visu cilvēku līdzvērtībai, neatkarīgi no dzimuma, sociālās izcelsmes un ādas krāsas. Kultūrai jābūt pilnai ar dažādām pieredzēm. Viņa mazliet pievērsās arī Aspazijas dzīvei, tāpēc ka tagad  mēģina noliegt viņas milzīgo nozīmi latviešu literatūrā. Kam tas izdevīgi? Kāpēc? Rakstniece I.Gaile runāja spilgti, tieši, bieži uzdodot neērtus jautājumus un arī pati uz tiem atbildot. Mūsdienu pasaule ir tik daudzveidīga, ātra, krāsaina, saspringta, un mēs nedrīkstam tajā pazaudēties. Patiesās dzīves un kultūras vērtības ir un būs tās, kurām pateicoties, cilvēks saudzēs un pasargās mūsu mīļo planētu .
 Šī saruna ar dzejnieci katram lika aizdomāties par to, kā dzīvojam savu dzīvi, vai tā ir piepildīta, radoša, atbildīga. Viņas teiktos vārdus ''katram cilvēkam jāizdara izvēles pēc savas sirdsapziņas'' varam ņemt kā moto katrs savai dzīvei .
Paldies par šo tikšanos Bibliokuģa komandai: sarunas vadītājai L.Piešiņai, G.Šīmanim un H.I.Podziņai.
Salacgrīvas vidusskolas skolotāja I.Balode
      Atpakaļ
<< Marts 2022 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls