Salacgrīvas novada bibliotēkas top bagātākas
14.10.2013

Salacgrīvas novada bibliotēkas septembrī saņēma atbalstu latviešu oriģinālliteratūras iegādei. Šāda iespēja radās, jo Latvijas publiskās bibliotēkas tika aicinātas iesniegt projektus Latvijas Bibliotekāru biedrības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas izsludinātajā projektu konkursā „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās”. Projekta mērķis ir sekmēt vērtīgāko latviešu oriģinālliteratūras izdevumu pieejamību publiskajās bibliotēkās. Finansiāli šo kultūras projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF).

Pavisam tika atbalstīti 59 projekti, tai skaitā Salacgrīvas novada sniegtais projekts. Iegūtā oriģinālliteratūras kolekcija ir nozīmīgs atbalsts Salacgrīvas novada bibliotēku lasītājiem. No kolekcijas 73 grāmatām 45 grāmatas vispār nebija nevienā no mūsu novada bibliotēkām. Tātad jaunais piedāvājums, kurā ietilpst gan grāmatas, gan CD, papildina novada katalogu un ir vērtīgs ieguvums mūsu lasītājiem.

Jaunā oriģinālliteratūras kolekcija tika sadalīta uz visām 7 publiskajām bibliotēkām. Katrai bibliotēkai aptuveni 10 grāmatas, kuras ievadītas kopējā e-katalogā.

Par projekta kolekcijas grāmatām var uzzināt apmeklējot bibliotēkas vai arī izmantojot bibliotēku mājas lapu (www.salacbiblioteka.lv. Grāmatas noliktas pie jaunumiem atsevišķā plauktā, uz kura norādīts „Kultūras projekts „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās”. Uz katras grāmatas ir uzlīme – VKKF.