Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

131022

SALACGRĪVAS BIBLIOTĒKĀ ATVĒRS UKRAIŅU KARIKATŪRISTA IZSTĀDI
23.01.2024


SALACGRĪVAS BIBLIOTĒKĀ ATVĒRS UKRAIŅU KARIKATŪRISTA IZSTĀDI

Barikāžu piemiņas nedēļā sestdien, 20.janvarī plkst.11.00 Salacgrīvas bibliotēkā  tiks atvērta sadarbībā ar Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku veidotā Ukrainas karikatūrista Olega Lokteva karikatūru izstāde "Smaids vairo mieru".

Tās atklāšana tieši šajās dienās ir dziļi simbolisks mūsu atbalsta žests Ukrainas tautai cīņā par savas valsts brīvību un neatkarību. Kā uzsver izstādes idejas autore Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, ikviens mūsu darbs Ukrainas labā ir mūsu vienotā sirdsbalss ukraiņu brīvības cīnītājiem.                                                                                                                       

Olegs Loktevs dzimis 1975.gada 10.maijā Zaporižjā un kopš 2022.gada februāra dzīvo savā dzimtajā pilsētā, palīdzot Ukrainas armijai cīnīties par valsts neatkarību. Zaporižja un reģions kopš pilna mēroga kara sākuma pret Ukrainu atrodas nepārtrauktā ienaidnieka apšaudē. Veidojot darbus šai izstādei, autors uzsvēris: "Es nevēlos, lai mani žēlotu. Es vēlos, lai visa pasaule redzētu, ka mēs esam tikpat vienkārši cilvēki, kuri, neskatoties uz kara realitāti, palikuši CILVĒKI, kas cīnās par savām tiesībām tādiem būt!"                                                                                                       

Mākslas žurnāliste, redaktore Anastasija Belousova aicina iedziļināties: "Katra Olega Lokteva karikatūra ir viena kadrā saspiesta filma... Mūsdienās mēs esam pieraduši, ka mums nav jādomā, ka viss ir skaidrs un saprotams uzreiz. Taču Olega karikatūras tā nedarbojas. Tās neatstāj cilvēku vienaldzīgu. Viņa varoņus var mīlēt un ienīst, tie izraisa sajūsmu vai sašutumu. Reizēm tas kaitina, reizēm gribas raudāt. Man kā sievietei Lokteva karikatūras ir pielīdzināmas puzlēm. Cik reižu es viņam jautāju: "Vai šeit nevajadzētu parakstu?" Lokteva atbilde: "Nastja, lasītājs nav idiots, lai viņš domā!" Un Loktevam ir taisnība. Skatītājs nav muļķis, viņam jāļauj domāt - mūsdienās arī tas ir greznība!"                                                                                                                                   

Olegs Loktevs savu pirmo karikatūru publicējis 15 gadu vecumā, un kopš tā laika ir daudzu karikatūru konkursu un biennāļu dalībnieks, laureāts un godalgots uzvarētājs. Viņa kolekcijā ir vairāk nekā 50 valsts un dažādu ārvalstu apbalvojumu, tostarp pirmās un lielās balvas. Mākslinieka darbi ir izstādīti  vairākos Eiropas karikatūras muzejos, un nu tie redzami arī Salacgrīvas bibliotēkā.

 Lai izstāde Salacas krastos vairo mieru un tuvina Ukrainu uzvarai, jo smaids ieņem visstingrāk nocietinātās cilvēku sirdis! Olegs Loktevs mūspuses ļaudis uzrunā savā labestībā tieši un nepastarpināti: "Ja kaut viena bilde liek jums pasmaidīt, piezvaniet saviem draugiem vai paziņām plašajā pasaulē, un, ticiet man, arī viņi pasmaidīs, dzirdot jūsu balsi!" 

Gints ŠĪMANIS


      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls