Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

131023

SALACGRĪVĀ SKATĀMA UKRAINAS KARIKATŪRU IZSTĀDE
23.01.2024


 Barikāžu piemiņas nedēļā Salacgrīvas bibliotēkā tika atvērta Ukrainas karikatūrista Olega Lokteva darbu izstāde "Smaids vairo mieru".

To Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas un Salacgrīvas pilsētas Sadarbības Memoranda ietvaros mums laipni atvēlēja bibliotēkas direktore Venta Kocere.

20. janvāra rītā Salacgrīvas bibliotēkā pulcējās barikāžu dalībnieki un Ukrainas draugi, lai kopīgi atminētos novadnieku gaitas pirms 33 gadiem, sargājot Rīgu, un šodienas atbalstu Ukrainas brīvības cīnītājiem. Salacgrīvas ostas pārvaldnieks Ivo Īstenais, kurš kopā ar domubiedriem daudzkārt pabijis kara plosītajā Ukrainā, dalījās savos iespaidos par ukraiņu tautas vienotību cīņā pret agresoru. Ostas pārvalde Salacas krastā ir kā labo domu un darbu sala, kur vienkopus satek mūsu ziedojumi, veidojot palīdzības kravas ukraiņu karavīriem.                                   

 Profesionālu vērtējumu un savu skatu sniedza mūspusē iecienītais karikatūrists salacgrīvietis Kristaps Auzenbergs. Lai arī par karikatūru tehnisko risinājumu domas dalījās, atnākušie bija vienisprātis, ka te galvenais ir darbu saturs, jo digitālajā laikmetā diezin vai zīmēsim tikai ar ūdenskrāsām un otiņu. Te savs vārds bija sakāms kuivižniekam Andrim Skujam, kuru pazīstam ne tikai kā piekrastes zvejnieku un ledlauža stūres vīru, bet arī romantisku gleznu autoru. Galvenais ir labestība, un tā staro no Olega Lokteva darbiem.

Fotomākslinieks Arvīds Šimis karikatūru krāsainību vērtēja pat kā pārsteidzošu, jo šādā tehnikā radīti darbi ir diezgan liels retums. Ukrainas karikatūru izstāde būs lūkojama līdz martam, un bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa ļoti cer, ka smaids patiesi vairos mieru, gaišāku ikdienu un būs zīmīgs stimuls ātrāk sagaidīt pavasari.

Gints ŠĪMANIS.

Foto - Arvīds ŠIMIS.

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūnijs 2024 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls