Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

130157

Rīta stunda pie Rudens Rūķomes Svētciema bibliotēkā
16.10.2023


Rīta stunda pie Rūķomes bibliotēkā


PII Vilnītis “Snīpju” grupiņas bērni oktobra Rīta stundā ciemojās pie bibliotēkas Rudens Rūķomes. Par rudens tēmu jau iepriekš bija apgūtas dažādas jaunas zināšanas- iepazītas koku lapas, sēnes, dārzeņi. Tāpēc uz jautājumu “Kas ir rudens?” neviens nepiekrita, ka tā ir konfekte vai multenīte. Bet kas tad?  Lai to labāk izprastu, nācās   atcerēties visus gadalaikus, īpašu nozīmi piešķirot rudenim. 


Tas , ka Rudentiņu sauc par bagātu vīru un tā sauc arī  bagātāko gadalaiku, jau bija zināms. Bet kāpēc dabā viss tā pārvēršas? Kāpēc pēc vasaras neseko ziema? Kāpēc stārķiem bija jālido prom un jūras ūdenim jāatdziest? Un vēl- izrādās, arī  rudenim pieder trīs mēneši! 


Pagrūti gan tie vārdi, bet “Snīpjiu” bērnus vairs neapmānīsi, iestāstot, ka aiz oktobra seko aprīlis...Par dažādiem jautriem un ne tik jautriem atgadījumiem rudenī uzzinājām  , lasot stāstu no  A. Rozēna grāmatas par zaķi  Hūperu un viņa  draugiem , kā arī  skatoties sirsnīgo filmiņu ”Ābolu maiss”. 


Kas līdzīgs filmas sižetam ar grāmatiņu, kas notiktu, ja nebūtu draugu? Rudens prot pārsteigt  ne tikai ar lietavām un stipru vēju. Mums vislabāk patīk, ja tas izkrāso pasauli ap mums. Tāpēc jau baltie papīra  koki mums tapa tik skaisti un krāšņi! 


Ar jautrām , vējainām un ripināmām aktivitātēm, ar bibliotēkas Rūķomes sagādāto ciemakukuli un abpusēju paldies teikšanu  ejam atkal satikt kādu rudens pārsteigumu, skatoties mākoņos, vējā klausoties, lietus peļķēs bradājot, varbūt varavīksni ieraugot.

 

Paldies  “Snīpju “grupas bērniem  un skolotājai Indrai un Ivetai.

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Maijs 2022 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls