Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

129341

KAPTEIŅI TIEKAS UZ BIBLIOKUĢA KLĀJA
11.07.2023


 Jūras svētku rītā Salacgrīvas bibliotēka pulcēja mūspuses tālbraucējus kapteiņus sarunai "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs" uzvelk buras!" Emocionālo tikšanās reizi, kur jūras vīri tika aicināti kopā ar savām kundzēm, atklāja Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele. Būdama tālbraucēja kapteiņa sieva, viņa dalījās savās sajutās par laiku, kamēr vīrs Kaspars vago plašos pasaules jūru un okeānu ūdeņus, kā  ar dēliem dodas piekrastes zvejā, ka zēnos ieaudzina cieņu un mīlestību pret jūru, kas mums visiem, piekrastniekiem, allaž bijusi maizes devēja.

"Lielurgās" vienmēr bijis stiprs zvejnieku gars, un Evija un Kaspars Keiseļi kopā ar dēliem Mārtiņu, Oskaru un Emīlu ir vistiešākais apliecinājums atziņai, ka latviešos cauri gadu lokiem arvien spēcīgāk sevi piesaka dzīvotspējīgais jūras gēns.

 Sirsnīgus sveicienus Jūras svētkos vēlēja tikšanās īpašais viesis - ilggadējais Rīgas ostas kapteinis, Latvijas Kuģu kapteiņu asociācijas valdes loceklis Artūrs Brokovskis. Šī sabiedriskā organizācija jau vairākus gadus vieno latviešu jūrniekus, tās valdes darbā aktīvi piedalās arī mūspuses tālbraucēji kapteiņi Ivo Logins un Normunds Vilkaušs. Latviešu jūrniecības šūpuli Ainažus pārstāvēja tālbraucēji kapteiņi Kārlis Irbenieks un Arnis Uzkalns. Viņu atmiņās vislabākie vārdi tika veltīti jūrskolotājiem Jānim Grāvītim un Valdim Ozoliņam, kuri Salacgrīvas vidusskolas jūrniecības koledžtipa klasēs ielika tādus fundamentālus pamatus, ka vēlāk Rīgā vai Liepājā, mācoties tālāk jūrzinības, nekādu īpašo grūtību vairs nebija.

Tālbraucējs kapteinis Ingus Siliņš puspajokam atgādināja, ka viņš veicot arī loča pienākumus Salacgrīvas ostā, jo ļoti vēloties palūkoties uz profesionālajām lietām arī no otras puses - cik reizes Suecas kanālā nav bijis jāsaspringst, ja locis vai nu nevar vai negrib būt savu uzdevumu augstumos. Viņa kundzi Līgu labi raksturoja kolēģi skolotāji - kad Ingus tuvojas dzimtajam krastam, Līgas sejā esot lasāms tāds neizsakāms gaišums, kam var iedvesmot tikai drīzais tikšanās prieks. Viņu dēls Otto šajos Jūras svētkos bija nopelnījis godalgu airēšanā, jo draudzēšanās ar ūdeņiem Siliņu ģimenē ienākusi uz palikšanu. Šajā tikšanās reizē bija daudz emociju, atklāsmju, laba vēlējumu jūrā gājējiem un krastā palicējiem. Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa ne bez pamata lepojas ar savu dēlu Raimondu, kurš arī savu ceļu uz tālbraucēja kapteiņa amatu savulaik sāka dzimtajā skolā. Salacgrīvas pedagogi gadu gaitā ir vairojuši un spēcinājuši piekrastes puišos šo jūras gēnu, mācījuši cienīt un mīlēt jūru, un, kā uzsvēra bibliotēkas vadītāja, arī caur grāmatu un rakstīto vārdu var stiprināt apkaimes, šādu tikšanos pārvēršot par labu un gaidītu tradīciju. To vēlreiz apliecināja  arī noturīgā interese par Bibliokuģa aktivitātēm -  šoreiz tās bija devušies lūkot  žurnālisti no Balvu novada laikraksta "Vaduguns", jo arī iekšzemē aug jaunie jūrnieki.

Gints ŠĪMANIS

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu vairāk
Jā, lasu mazāk
Nē, vasara neietekmē manu lasīšanu

Apskatīt rezultātus


 
 
Limbažu novada aktualitātes
 
 
Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksts
 
Latvijas kultūras datu portāls