Bibliokuģis sveic Saeimu simtgadē
11.11.2022

Salacgrīvā dibinātā biedrība "Bibliokuģis "Krišjānis Valdemārs"" nule kā atgriezusies no viesošanās Saeimas bibliotēkā.

Šoreiz uz Bibliokuģa klāja, lai apsveiktu sadarbības partnerus Saeimas simtgadē, bija pulcējušies biedrības aktīvisti - Salacgrīvas bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa, bibliotēkas vadītājas vietniece Diāna Gederta, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Latvijas kuģniecības vēstures nodaļas vadītājs Andris Cekuls, fotomākslinieks Valdis Brauns un šo rindu autors.

Domās kopā ar mums bija Bibliokuģa lieldraugs - Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, kurai tieši tobrīd tiešsaitē bija jāreferē starptautiskā konferencē par Ukrainas un Latvijas kultūru saskarēm un mijiedarbību.

Katrs no klātesošajiem Saeimas bibliotēkai dāvināja ar Bibliokuģa līdzdalību izdotās grāmatas, kas radīja prieku un pārsteigumu šīs grāmatu krātuves vadītājā Edgarā Engizerā. Būdams vēsturnieks, viņš augstu novērtēja mūsu pienesumu, jo jūrniecības un zvejniecības dokumentēšana ir ļoti būtiska Latvijas tautsaimniecības vēstures kontekstā.

Saeimas bibliotēka veic plašu analītisko darbu, tās lasītava ir iecienīta tautas priekšstāvju garīgā apvāršņa paplašināšanai, un jācer, ka arī jaunais Saeimas sastāvs būs bieži sastopams ar grāmatu rokās.

Savukārt Salacgrīvas bibliotēka gatavojas Grāmatas Goda dienai, kas 10. decembrī būs veltīta Salacas krastos pirms 120 gadiem dibinātajai mūspuses Gaismas pilij. Bibliotēkas jubilejā salacgrīviešus priecēs arī fotomeistara Valda Brauna personālizstāde "Sāļie vēji", grāmatu tirdziņš un vēl daudzi un dažādi pārsteigumi uzticamajiem lasītājiem.

Gints ŠĪMANIS.