Jaunākās grāmatas

Aktualitātes

109844

Bibliotēkas Svētku egles pasākums Svētciemā
08.01.2020


Svētciema bibliotēkā jau par tradīciju kļuvis gada nogales pasākums bibliotēkas  lasītājiem, atbalstītājiem , sadarbības partneriem, kā arī visiem tiem svētciemiešiem, kuri vienkārši vēlējās rast svētku sajūtu . 

28. decembra pievakarē Svētciema  saietu zālē pie Svētku egles ar liriski muzikālu uzvedumu “ Pie manis Ziemassvētki nāk” mūs iepriecināja  Salacgrīvas teātra studijas “Visa veida versijas” dalībnieki un muzicējošā grupa- Emīlija Zaprauska , Katrīna, Dāvis, Justīne un Klāvs  Borozdini. Dzeja un stāsti mijās ar mūziku un dziesmām, radot to īpašo sajūtu, kas sevī ietver mājas, gaismas nākšanu, pirmās bērnības atmiņas, sirds siltumu un  mīļumu. Paldies režisorei Inesei Jerānei un visiem dalībniekiem par brīnumjauko svētku noskaņu.

Pēc koncerta sarunas ritēja pie svētku galda. Kopā atcerējāmies aizvadītā gada jaukākos un jautrākos bibliotēkas pasākumus. Mazliet ielūkojāmies arī bibliotēkas darbības raksturojošajos skaitļos. Aizvadītajā gadā audzis gan lasītāju un apmeklējumu skaits , gan izsniegto grāmatu un periodisko izdevumu skaits. Krājums papildināts ar 263 jaunām grāmatām un  31 nosaukumu žurnāliem un avīzēm. Gada vislasītākā grāmata bijusi amerikāņu rakstnieces  D. Čemberlenas romāns “ Vijolniece”, bet no latviešu autoru grāmatām  - Dainas  Šadres” Sens attēls” un Daces Judinas ”Ēnas spogulī” . 

Kā jau svētkos pienākas, zem eglītes meklējām dāvaniņas. Vispirms tās tika bibliotēkas visčaklākajiem lasītājiem- Raitima Blausam, Indrai Mednei , Millijai Bērziņai, kā arī skolniecēm māsām Diānai un Madarai Miščenkovām. Savukārt, Ingu Kiršu un Modri Eizenbergu sveicām kā rūpīgākos bibliotēkas apmeklētājus. Godinājām un teicām paldies mūsu lasītājiem, kuri dāvinājuši grāmatas un žurnālus- Dacei un Valdemāram Klēviņiem, Mārītei Freibergai, Ritai Kalniņai , Vijai un Reinim Maurīšiem. Pateicības vārdus teicām visiem sadarbības partneriem , bet lielākais paldies  PII ”Vilnītis” Svētciema filiāles kolektīvam, Svētciema attīstības biedrībai , Salacgrīvas mūzikas skolai un Svētciema veikala darbiniecēm. Par bibliotēkai sniegto atbalstu pasākumu rīkošanā un ikdienas darbā paldies teicām mūsu  pastniecītei Inesei Kiršai, bibliotēkas darbiniecei Sarmīti Valdmanei, Vijai Ozolai, Anitai Kauliņai un Ivetai Dzenei no kaimiņu “Snīpīšiem”,  Marijai Grigorjevai, Baibai Grūbei, Maijai Andersonei ,Intai Somai un Rudītei Mieboltei.  

Līdz pat vēlai  pievakarei baudījām svētkus pie eglītes. Visi kopā! Skaitījām dzejolīšus, uzdziedājām pa dziesmiņai, neizpalika arī nākotnes zīlēšana ,  ar smaidu atcerējāmies vairāku mūsu valstsvīru svētku  uzrunas  . Kopā dalījāmies  stāstos, atceroties tos tālos bērnības un skolas gadus, kad ar satraukumu gaidījām ierodamies  Salatēvu. Kādas konfektes! Kādi dzejolīši, vecāsmātes paklusām dziedātā “Klusā nakts, svētā nakts”, paklusām svinēti Ziemassvētki,  kādi neizbrienami  sniegi … 

Paldies visiem, kas palīdzēja šī pasākuma sarīkošanā . Jaunais gads iesākās ar saulainu, skaistu  un vējainu dienu.  Ticējums vēsta- kāda Jaungada diena, tāds būs viss gads! Lai mums visiem vairāk saules, vairāk gaismas, vairāk krāsas-ko saņemt un ko citiem dot!

Svētciema bibliotēkas vadītāja L. Borozdina

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Septembris 2020 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Kā Jums patīk bibliotēkas atjaunotā mājas lapa?

Patīk
Nepatīk
Iepriekšējā patika labāk

Apskatīt rezultātus