Tikšanās ar Gintu Šīmani.
19.10.2021

14. oktobrī Ainažu bibliotēkā tikāmies ar žurnālistu, vēsturnieku un filologu Gintu Šīmani. Ierasts, ka Gints uz bibliotēkām ved kādu viesi un vada šos pasākumus, bet šoreiz viņam pašam bija jāiejūtas viesa lomā. Sarunas gaitā vēlreiz pārliecinājāmies par Ginta entuziasmu un patriotismu rakstot un runājot par jūru, zvejniecību un jūrniekiem, kā arī apzinot mūsu novadnieku literāro mantojumu.

Kā to visu saglabāt ?  Šis jautājums ir Ginta lielā rūpe, par ko rakstīt un apkopot materiālus. Darojoties biedrībā „Bibliokuģis „Krišjānis Valdemārs”” ir izdotas vairākas grāmatas. Pandēmijas laikā ir tapusi bagātīgi ilustrētā grāmata „No Rucavas līdz Ainažiem”, kurā kopā ar fotomākslinieku Valdi Braunu dokumentēta Latvijas piekraste no Rucavas līdz Ainažiem. Ar Salacgrīvas domes atbalstu tapa literārā almanaha „Zutiņš” divi numuri, kuros apkopoti tādu dižgaru-novadnieku kā Jāņa Sudrabkalna, Harija Heislera, Dainas Avotiņas u.c. darbi. Izziņas brauciens ,,Dzintara ceļš” aprakstīts grāmatā „Man saujā dzintars”, bet sagaidot Krišjāņa Valdemāra divsimtgadi, ir iecere izdot viņa pirmo grāmatu „300 stāsti”, kas pirmoreiz nodrukāta Liepājā 1853. gadā.

Lai pievērstu jauniešus jūrniecībai, Gints kā bibliokuģa bocmanis viesojies daudzās Latvijas skolās, stāstot un iedvesmojot skolēnus kļūt par darbīgiem savas jūras arājiem!

Paldies Gintam par spraigo un interesanto sarunu, par dāvātajām grāmatām, gan lasītājiem, gan bibliotēkai!

Lai dzintars sirdī un jūra lai vienmēr vilina!

Sanita Kānīte

Ainaži bibliotekas vadītāja