Tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi Ainažu bibliotēkā

12.decembrī Ainažu bibliotēkā viesojās publicists un rakstnieks Aivars Kļavis.
Aivars Kļavis Latvijas Valsts universitātē beidzis Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļu. Strādājis žurnālā "Liesma", laikrakstā "Likuma Vārdā",  žurnālā ''40+'', žurnālā "Avots" kā galvenais redaktors. Rakstījis un raksta žurnālam ''Kapitāls'', portālam lv.lv, laikrakstam ''Diena'' un citiem preses izdevumiem. Ir Latvijas Rakstnieku savienība biedrs. Kopš 1992. gada dzīvo Limbažu rajona Skultes pagastā.

Bibliotēkā lasītākās ir cikla ''Viņpus vārtiem'' grāmatas: ''Adiamindes āksts'', ''Rīgas kuprītis'', ''Piesmietais karavīrs'', ''Ceļojošā cirka gūstekņi''. Kā stāsta pats autors tie ir romāni par latviešu tautas ceļu laikā, sākot ar 11. gadsimtu, bet galvenokārt akcentējot 18., 19. un 20. gadsimta notikumus, koncentrējot to visu vienā konkrētā vietā - bijušajā Adiamindē, tagadējā Skultē un tās apkārtnē Liepupē, Pēterupē, Limbažos. Sākotnēji ciklā bija plānotas trīs grāmatas, bet darba gaitā tām pievienojās arī ceturtā, jo kā atzīst pats rakstnieks, 20.gadsimta notikumus nav bijis iespējams ietvert vienā grāmatā. 2012. gadā rakstnieks par vēsturisko romānu ciklu “Viņpus vārtiem” saņēma Baltijas Asamblejas balvu literatūrā, kura tapšanai bija nepieciešami desmit gadi, kā arī iekļuvusi 100 vērtīgāko grāmatu sarakstā Latvijas simtgadei.

Patlaban lielu popularitāti iekarojusi Aivara Kļavja triloģija ”Ceļš uz Nezināmo zemi”. Trijās grāmatās: ”Melnais akmens”, ”Bēgšana no čūsku valstības”, ”Asinis uz dzintara” autors raksta par to, kā mūsu tālie senči jeb pirmbalti nonākuši līdz Baltijas jūrai. Vēstures grāmatās parasti par šo laiku ir tikai dažas rindkopas, bet patiesībā tas bija viens no lielākajiem un mīklainākajiem notikumiem cilvēces vēsturē. Lasot grāmatas  kļūstam par lieciniekiem, kā sentautas no Donas krastiem atnāca dzīvot pie Baltijas jūras. Triloģiju rakstnieks paredzējis jauniešiem, bet ar lielu interesi lasa arī pieaugušie, jo autors  par šo nezināmo vēstures periodu raksta viegli uztveramā stilā, kas bagāts dažādām intriģējošām detaļām.

Tikšanās noslēgumā rakstnieks Aivars Kļavis uz jautājumu, kādi ir plāni tālākai nākotnei, noslēpumaini pasmīnot atbildēja, ka bez rakstīšanas jau neiztikt!

Novēlējām, lai radošums neizsīkst un lasītāji pavisam drīz varētu tikties ar kādu no autora nākamajiem darbiem!

Sanita Kānīte
Ainažu bibliotēkas vadītāja