Dziesminieka Valda Atāla jaunākā dzejas krājuma atvēršanas svētki Tūjas bibliotēkā
12.12.2018

Sestdien, 8.decembrī, turpinoties Tūjas bibliotēkas jauno telpu apskatei, bibliotēkas vadītāja Zeltīte Millere bija sarīkojusi svētkus visiem dzejas un dziesmu mīļiem.  Viņa aicināja būt kopā Valda Atāla jaunā dzejas krājuma “Uz domu stāvās kraujas...” atvēršanā. Tūjas bibliotēkas zinību centra zālē kopā ar dziesminieku Valdi Atālu viesojās arī mūziķis Arnolds Kārklis un komponists,  dziesminieks Egons Pičners.

Par spīti lietainajam laikam,  zinību centra zālīte bija skatītāju pilna. Turpat puse no simta  sabraukuši un sanākuši  no Tūjas, Liepupes, Salacgrīvas, Limbažiem. Sākoties pasākumam Valdis Atāls aizdedza svecīti, dodot garīgu svētību jaunajām bibliotēkas telpām. Pasākums noritēja dvēseliski gaišā un mīlestības pilnā atmosfērā. Klausoties dziedātajās dziesmās, atmiņu stāstos, komentāros par dziesmu rašanos, par dzejas rakstīšanu un dzīves svinēšanu, laiks aizskrēja nemanot. Dažai labai klausītājai ritēja asaras. Tā dzīvā stīga no dziesminieku sirdīm uz klausītāju dvēselēm vibrēja smalkā toņkārtā.

“Latvju tautas dvēselīte latvju tautas sirds,
Gadu simtus nīcināta tomēr gaiši mirdz.
Pāri laikam pāri naidam dzīvo valoda,
Tautasdziesmās bezgalīgās droši glabāta” tā dziedāja Egons Pičners.

Un publika klausījās un likās, ka apstājas laiks, atveras debesis un par mums nolīst mīlestības lietus. Ikviens saņēma mīlestību savai dvēselei, lai ar gaišām domām dotos tālāk savos ikdienas ceļos, nākošo , nu jau trešo Adventi gaidot.

“Šī – bibliotēkas, garīgās iesvētīšanas diena bija brīnišķīga ar visu ko tā deva. Mazajā zālītē ietilpa visi, jo mīlestība ir tādas mājas, kurās pietiek vietas visiem!”, pēc pasākuma bibliotēkas viesu grāmatā ierakstīja Valdis Atāls.

Paldies kungiem par šo brīnišķīgo, dvēseliski gaišo un piepildīto pasākumu! Paldies Zeltītei par sirsnīgo dāvanu Ziemassvētku gaidīšanas laikā! Paldies visiem par kopā būšanu!

Pasākuma apmeklētāji varēja iegādāties arī Valda Atāla grāmatas un Egona Pičnera balāžu kompaktdisku.
Ar šo literāri muzikālo pasākumu, noslēdzās Tūjas bibliotēkas veidotais un  Salacgrīvas novada domes finansiāli atbalstītais pasākumu cikls – veltīts Latvijas 100 gadei.

Raksts: Indra Ozola
Foto : Guntars Vītols