Divkārši svētki Tūjas bibliotēkā
13.12.2018

Pirmajā decembrī Tūjā bija divkārši svētki, muzicējot Liepupes pagasta kapelai “Ieviņa”,  notika mākslinieces Māras Skrides gleznu izstādes atvēršana Tūjas zinību centrā un svinīgi, ar lentas griešanu atklāja Tūjas bibliotēkas jaunās telpas. Tagad Tūjas zinību centrs un bibliotēka ir vienās telpās – Tūjā, Liedaga ielā 11, blakus veikalam “Vērdiņš”.

Svinības sākās Zinību centrā, uzrunājot klātesošos bibliotēkas vadītāja Zeltīte Millere sacīja: “šodien mums ir ļoti zīmīgs notikums. Necerējām, ka varēsim un paspēsim, bet viss ir salicies un noticis tā, ka visu esam paguvuši. Arī turpmāk zinību centra zāle būs satikšanās, izstāžu un pasākumu norises vieta, bet bibliotēka tagad būs plašākās telpās. Māras Skrides gleznu izstāde mūsu centrā ir liels notikums, paldies par uzticēšanos”.

Atklājot savu izstādi Māra Skride stāstīja: “glezniecība ir mana mīlestība jau kopš bērnības, kā lauku bērns zīmēju uz bērza tāsīm un malkas pagalēm ar grīdas krāsu, ogli, visu, kas radīja krāsu. Tā sanāca, ka dzīve mani aizveda pa mūzikas ceļu, bet kopš beidzās ļoti aktīvās muzicēšanas gaitas, es beidzot esmu tikusi klāt pie gleznošanas un izrādās, ka visu mūžu esmu pēc tā esmu ilgojusies. Gleznošana šobrīd aizņem visas manas domas. Visvairāk man patīk portretēt cilvēkus, jo katrs cilvēks ir unikāls, viņa sejā ir rakstīts viss nodzīvotais mūžs, rakstura īpašības, sajūtas un emocijas un to lasīt, pētīt gleznojot ir ārkārtīgi interesanti. Savukārt klusās dabas ir gleznotas studijā. Uzskatu, ka man dzīvē ir paveicies, jo savu vēlmi pamācīties gleznot varu piepildīt privātstudijā Saulkrastos pie Sandras un Džona Delgalvjiem, arī šodien viņi ir kopā ar mani. Strādāju ar eļļas krāsām un kamēr vien varēšu, turpināšu gleznot.”

M. Skride no sirds priecājās, ka viņas izstādes un jauno telpu atklāšana notiek vienā dienā “man ir gods būt te brīdī, kad atklāj jaunās bibliotēkas telpas. Esmu ļoti priecīga un laimīga sastapties ar tik brīnišķīgiem cilvēkiem kā Zeltīte, šādas sastapšanās uzlādē, un prieks ka laukos vēl ir dzīvas, siltas un atvērtas sirdis. Man šķiet, ka lauku bibliotekāri ir pelnījuši, lai par viņiem uzrakstītu grāmatu! Viņu darbs ir apbrīnojams, jūs esat gaismas nesēji laukos!”

Tūlīt pēc Māras Skrides gleznu izstādes atklāšanas, Tūjas bibliotēkas vadītāja Zeltīte Millere sacīja lielu paldies Salacgrīvas novada domei un priekšsēdētājam Dagnim Straubergam par īstenoto projektu – apvienoto zinību centru un bibliotēku. Labus vārdus un paldies bibliotēkas vadītāja veltīja arī pašvaldības izpilddirektora palīgam tehniskajos jautājumos Jānim Blūmiņam, izpilddirektoram Andrim Zundem, Liepupes pagasta pārvaldes vadītājai Ilzei Ozoliņai, ainavu arhitektei Gundegai Upītei – Vīksnai, Aivaram Ilgavīzim, Dacei Martinsonei, kura aizsāka šo projektu un bijušajām bibliotēkas darbiniecēm Sanitai Šlekonei, Ivetai Lūsei un Zanei Kolai un Salacgrīvas novada bibliotēkas kolēģiem par morālo atbalstu.

Paldies par mēbeļu salikšanu un palīdzēšanu ar laukos tik iecienīto transporta līdzekli “tačku” pārvest 5000 vienību (jeb grāmatu) no bibliotēkas daudzdzīvokļu mājā uz jaunajām telpām Liedaga ielā, Zeltīte teica: Tūjas bibliotēkas lasītājiem – brīvprātīgajiem palīgiem : īpaši Diānai Dežkinai un viņas mammai Guntai Dzenei ,  Ivanam Adamaitim, Andim Krūmiņam un  Mārtiņam Kviesim.

Savukārt Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs uzsvēra “bibliotēkas ciemos mēs varam saukt par sabiedriskajiem centriem, jeb tautas namiem, kuros cilvēki pulcējas kopīgiem svētkiem. Šis bija sarežģīts projekts, bija dažādas idejas – no pat jaunas ēkas būvniecībai, līdz telpu iegādei otrajā stāvā. Ļoti gandarīti bijām, kad radās iespēja iegādāties telpas pirmajā stāvā un izveidot visiem ērti pieejamu bibliotēku un zinību centru. Svarīgākais ir tas, ka izdevās bibliotēku no daudzdzīvokļu mājas pārcelt publiskā, visiem pieejamā vietā. Paldies visiem projektā iesaistītajiem. Prieks, ka centra atklāšana notiek reizē ar mākslinieces Māras Skrides gleznu izstādes atklāšanu.”

Bibliotēkas – zinību centra apvienošanas remontdarbiem pašvaldība piešķīra 33 613 euro un darbus veica “ArTaz” SIA. Centrā siltumu nodrošina gāzes apkure. Nākamajā gadā turpināsies Tūjas zinību centra – bibliotēkas ārpuses labiekārtošanas darbi.

Ilga Tiesnese (teksts un foto)

<< Maijs 2022 >>