Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa Salacgrīvas bibliotēkā
19.11.2015

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā- Ziemeļu Ministru birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Latvijā norisinājās  18.reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

Salacgrīvas bibliotēkā 12.novembra pievakarē tika iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Šāgada tēma „Draudzība Ziemeļos”.

Draudzība var būt arī starp cilvēku un grāmatu.

Pasākuma apmeklētāji kopā ar bibliotekāri vēlreiz atgriezās bērnībā izlasītajās grāmatās .

Brālīša draudzība ar iedomu  tēlu Karlsonu  Lindgrēnas grāmatā „Brālītis un Karlsons”, brāļu lieliskā draudzība Lindgrēnas grāmatā „Brāļi Lauvassirdis”. Brīva , stipra, laba  meitene „Pepija Garzeķe”( arī Astrīda Lidgrēna), visam darbam cauri vijas labestība.

Latviešu autors Valdis „Staburaga bērni” stāsta par Valda un Mārča draudzību, kas tiek pārbaudīta dažādās sadzīves situācijās. Ērgle- „Mūsu sētas bērni”- stāsta par pusaudžu draudzību , dzīvi- priekiem un bēdām, darbiem un nedarbiem. Ilze Indrāne  „Lazdu laipa „- sirsnīga, mīļa grāmata par jauniešu draudzību.

Mazs ieskats grāmatās par draudzību   Ziemeļvalstu  un latviešu literatūrā. Draudzība katrā vecuma posmā ir dažāda. Mums pietrūkst laiks, bet draudzībai ir jāatrod laiks.

Kopīgajā lasījumā klausījāmies tekstu no norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas „Vafeļu sirds” – par idillisko draudzību starp deviņgadīgajiem Trilli un Lēnu.

Gaidīsim no apgāda „Liels un Mazs” izdevumu latviešu valodā un varēsim izlasīt turpinājumu bibliotēkā dzirdētajam!

Salacgrīvas novada bibliotēkas bibliotekāre
Māra Apine