Lielā lasītāju balva 2014
28.11.2014

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības 2014.gada akcijas "Atbalsts lauku bibliotēkām" noslēguma sarīkojums  „Lielā lasītāju balva 2014” notiks 5.decembrī plkst.13.00 Salacgrīvas kultūras namā Ostas ielā 3. Konkurss par vislasītākajām grāmatām notiek jau desmito reizi. Šogad pirmo reizi ņēma vērā grāmatas, kas nākušas klajā pēdējo trīs gadu laikā. Bibliotekāri no 623 bibliotēkām savāca statistikas datus, kura no jaunajām grāmatām ir visvairāk pieprasīta. Šīs ziņas apkopoja žūrija, kuras sastāvā ir bibliotēku speciālisti no visiem novadiem. Apkopojums parāda lasītāju interesi — tieši to arī vēlas noskaidrot konkursa rīkotāji. Apbalvošanai izvirzītas grāmatas septiņās nominācijās: oriģinālprozā; oriģināldzejā; tulkotajā daiļliteratūrā; bērnu oriģinālliteratūrā; tulkotajā bērnu literatūrā; dokumentālajā un zinātniski populārajā oriģinālliteratūrā; tulkotajā dokumentālajā literatūrā.

Katrā no tām vienai visvairāk lasītajai grāmatai 5.decembrī Salacgrīvā tiks pasniegta “Lielā lasītāju balva 2014″. Balvu autore – Tautas daiļamatniecības meistare, keramiķe Ingrīda Žagata.

Pasākumu vadīs Andris Bulis un Kristaps Menniks. Balvas labāko grāmatu autoriem, tulkotājiem, izdevniecībām pasniegs cilvēki, kuru dzīve un darbs saistās ar Salacgrīvas pusi – Lilita Līce, Silvija Radzobe, Gints Šīmanis, Imants Klīdzējs, Dzintris Kolāts, Gunta Līdaka, Irina Tomsone.

Sarīkojumu bagātinās dažādu žandru mūziķi – Normunds Ķietis un Inita Āboliņa no populārās un tautā iemīļotās šlāgergrupas „Lauku muzikanti”, viens no vadošajiem Latvijas trombonistiem Vairis Nartišs, grupa „All Remember” Vitālija Bogdanoviča vadībā.