Tablešu vietā - frotē dvielītis
08.05.2010

8. maija pēcpusdienā Salacgrīvas bibliotēkā valdīja sestdienai neierasta rosība. 37 salacgrīvieši pulcējas, lai tiktos ar nu jau tik populāro veselīgā dzīves veida piekritēju un popularizētāju Inesi Ziņģīti. Apvaicājoties apmeklētājiem, kas viņus „atvedis” uz šo tikšanos, atbildes bija dažādas. Bija kundzes, kas jau ar Ziņģītes rīvēšanās metodi nodarbojas un vēlējās ko jaunu no viņas dzirdēt. Daudz bija tādu, kas no jauna gribēja apgūt šo metodi, lai uzlabotu savu veselību un mazāk būtu jālieto zāles.

Kad visas dāmas (un viens kungs!) ieņēmuši savas vietas lasītavā, tikšanās un demonstrējumi var sākties. Te bija gan smiekli, gan klusi pārdomu brīži, jo izrādās – maz mēs par sevi un savu ķermeni zinām. Klausāmies un skatāmies reklāmas – Dormeo matracis, Arteostop kosmētika u.t.t. – cik tie labi, kā uzlabo veselību izskatu! Ļaujamies reklāmai un ieteikumiem – pērkam! Domājam tikai tad, kad jūtam – nu nav taču labi! Par maz mēs aizdomājamies par to, ko tad mēs PAŠI darām ar savu ķermeni, kā paši varam kaut nedaudz mazināt savas veselības problēmas. Un pats galvenais – tas neko nemaksā, vien frotē dvielīti un mazliet laika pēc piecelšanās! Kāda kundze teica: „Šito jau jāmāca skolas vecumā, lai tās šķībās muguras un svara problēmas atrisinātu!” Žēl, ka gados jaunu apmeklētāju bija pamaz. Cerēsim, ka mātes un vecmāmiņas iemācīs savām meitām un mazmeitām iztikt bez tabletēm, priecāties par sava auguma proporcijām un veselīgu ādu.

Ziņģītes kundze visiem klātesošiem ieteica iegādāties viņas ziedi, kas gatavota pēc vecmāmiņas receptes. Tā ārstējot pat čūlas. Ticēt tam vai neticēt – tas lai paliek katra paša ziņā.

Mēs kā bibliotēka varam piedāvāt dažādas publikācijas par Ineses Ziņģītes rīvēšanās metodēm. Ja kāds par to interesējas – jautājiet! Varam arī nokopēt.

Ikvienam gribas novēlēt – vairāk ieklausīties sevī un savā ķermeni, atlicināt laiku pašam priekš sevis! Būsim aktīvi, skaisti un veseli!

Gunta Zeme
Salacgrīvas bibliotēkas
Bērnu literatūras centra vadītāja – metodiķe

Tablešu vietā - frotē dvielītis