Atlantijas pērle – MADEIRA
15.12.2015

Decembra vidū Salacgrīvas bibliotēkā notika interesentu grupas tikšanās ar ceļotāju  Intu Balodi, lai klausītos viņas stāstu  par zemi, kur  vienmēr ir silti.

Ziedu sala, Atlantijas pērle… .kā tikai nedēvē 56 km garo un 20 km plato Portugālei piederošo salu Atlantijas okeānā . Madeiru par savām mājām sauc vairāk nekā 267 tūkstoši salinieku. Taču tie apmēram 2 miljoni tūristu, kas katru gadu viesojas salā visvairāk  apbrīno subtropu klimata mūžīgajā vasarā plaukstošos ziedus, pasakainās ainavas ar skarbajām klintīm un šaurajām ielejām, čaklo rokdarbnieču darinātās mežģīnes un izšuvumus, kā arī Jaungada uguņošanu , kas kā varenākā pasaulē iekļauta Ginesa rekordu grāmatā.

Intas atraktīvais stāsts un fotogrāfijas  videoprojekcijā   ļāva mums visiem  domās paceļot pa galavaspilsētu   Funšalu ,kā arī īstā paradīzē puķu mīļiem – botāniskajā dārzā. Orhidejas, acālijas , palmas , kaktusi – viss lekni aug un reibinoši smaržo Madeiras bagātajā augsnē un maigajā klimatā.

Jāpiemin gan , ka ziedi bija fotogrāfijās   it visur- strelīcijas, baltās kallas ,ziemassvētku zvaigznes aug ceļmalās kā nezāles. Visa galvaspilsēta kā parks…..

Vakars paskrēja nemanot un kopējās sarunas par ceļojumiem risinājās vēl ilgi.      Vēlējām Intai vēl citus jaukus ceļojumus !

Salacgrīvas bibliotēkas bibliotekāre Māra Apine