Ar Ziemassvētku svētību jaunajai mājvietai
15.01.2019

Pie Tūjas bibliotēkas namdurvīm klauvē jauns gads! Atceroties aizvadīto, neslēpts prieks par padarīto.
It īpaši spraigs darba un svētku ziņā aizvadītā gada pēdējais mēnesis - decembris, kā nogrieznis padarītajam Latvijas 100 - gades gadā.
Turpinot stāstu, gribas pakavēties pie dažām bibliotēkai nozīmīgām dzīves pieturzīmēm. Pati nozīmīgākā - Tūjas bibliotēkas jaunā mājvieta.

Paldies par muzikālo uzmundrinājumu un dāvāto pārsteiguma momentu jauno telpu iesvētīšanā kapelas „Ieviņa” vīriem, it īpaši tās dvēselei Valdim, bez kura svētības un līdzdalības nav iedomājami bibliotēkas nozīmīgākie pasākumi. Tāpat Astrai par ieguldījumu un darbu tos fiksējot. Paldies dzejoļa „Zilie brīnumi” radītājai, dzejniecei Lidijai Bērzei. Nu Tūjas bibliotēka, pateicoties jurģiem, var lepoties ar veltījumu dzejā, no autores jaunākā, trešā krājuma „Nemiers”, kas vēl tikai pieredzēs atklāšanas svētkus.

Paldies gleznotājai Mārai Skridei par brīnišķīgo darbu izstādi. Tās krāsainība priecēs mūsu apmeklētājus arī vēl jaunā gada pirmajos divos mēnešos.

Vēl un vēl gribas atcerēties romantisko gaisotni un tikšanos ar literāri muzikālā pasākuma viesiem, Valdi Atālu un viņa domubiedriem, mūziķiem Arnoldu Kārkli un Egonu Pičneru, kura dziedātās romances neatstāja mūs vienaldzīgus.

Tuvojoties decembra nogalei, tieši pirms Ziemassvētkiem, tradicionālajā gada noslēguma pateicības pasākumā, šogad jau otrreiz Tūjas bibliotēkā viesojās Salacgrīvas kultūras nama folkloras kopas „Cielava” dalībnieces.

Vakarēšanas rituāla tradīciju stāstu aizsāka pati kopas vadītāja Zenta Mennika. Ar dziesmām un muzicēšanu, klājot saimes galdu, ar sarunām un sirsnīgiem vēlējumiem, ar pašu sarūpētu cienastu, noslēgumā izbaudot arī zīlēšanas maģiju, izspēlējām, izdziedājām, izrunājām un beigās izzīlējām savu nākotni.

Paldies gribu teikt saviem uzticīgajiem lasītājiem, visiem, kuri ne tikai čakli lasa, bet arī apmeklē bibliotēku un tās rīkotos pasākumus. Paldies grāmatu un žurnālu dāvinātājiem, it īpaši Viedai Skultānei par grāmatām bērniem angļu valodā, tāpat visiem dāsnajiem palīgiem. Īpašs paldies Rūtai. Paldies rakstu rakstītājiem, foto galerijas veidotājiem, paldies sadarbības partneriem, finansētājiem, kolēģiem. Ikvienam, kam rūp bibliotēkas attīstība Tūjā.

Lai mērķtiecīgs, uz veselīgu sadarbību tendēts un sasniegumiem vainagots Jaunais 2019. gads! Uz tikšanos jaunajā Tūjas bibliotēkā!

Zeltīte Millere
Tūjas bibliotēkas vadītāja